Sylwetki Podopiecznych wraz z przykładowymi cenami form opieki.

Sylwetki Podopiecznych cennik usług Vintage Care

Nie mamy gotowego cennika i pakietów. Dla nas każdy jest inny i indywidualnie wyceniamy nasze usługi.

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy jednak sylwetki Podopiecznych oraz możliwe formy opieki nad nimi.

Sylwetki podopiecznych – pacjent z grupy I

Pacjent niezależny

Pan Stanisław ma 84 lata. Jest zadbanym starszym panem, który każdego dnia chodzi na spacery i ceni sobie niezależność. Lubi gotować. Narzeka na poranne wstawanie z łóżka, pamięć i samotność. Przyjmuje na stałe leki, ale ciężko mu zapamiętać, które o jakiej godzinie.

 

Wsparcie Vintage Care ma na celu ułatwienie codziennego funkcjonowania Pana Stanisława. Dzięki nam czuje się mniej samotny. Chętnie prowadzi rozmowy ze swoim opiekunem. Razem poznają nowe przepisy i smaki. Pan Stanisław zwraca uwagę na indeks glikemiczny produktów, co ułatwia kontrolę cukru we krwi. Polubił poranną gimnastykę. Nie zapomina już o lekach. Rodzina jest spokojna, bo wie, że w razie problemów ze zdrowiem zostaną odpowiednio wcześnie zaalarmowani.

 

Sylwetki podopiecznych – pacjent z grupy II

Pacjent częściowo zależny

Pani Maria ma 76 lat. Większość dnia spędza w wózku. Przy użyciu chodzika jest w stanie dotrzeć tylko do WC. Codzienne czynności są trudnością dla Pani Marii. Potrzebuje pomocy w myciu się, ubieraniu czy w przygotowywaniu posiłków. Cierpi na cukrzycę i nadciśnienie, stąd wymaga stałego przyjmowania leków. Niestety pamięć Pani Marii nie jest najlepsza i czasami zapomina o lekach. Dla pani Marii wskazana jest rehabilitacja, którą można wykonać w domu. Pani Maria jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Z powodu problemów z poruszaniem większość wizyt to wizyty domowe.

Pani Maria czuje się bardzo samotna i pragnie towarzystwa. Marzy o wsparciu, które, mimo jej ograniczeń, umożliwi jej w miarę normalne funkcjonowanie w domu. Boi się, że staje się „ciężarem” dla rodziny.

Wsparcie Vintage Care ma na celu ułatwienie codziennego funkcjonowania Pani Marii oraz objęcie jej stanu zdrowia monitoringiem. Dzięki nam ma stały i ułatwiony dostęp do lekarzy specjalistów.

Pani Maria czuje się bezpieczniej i cieszy, że może być bardziej samodzielna i nie obciążać tak bardzo swoich bliskich. Dzięki kontroli cukru, systematycznemu przyjmowaniu leków oraz właściwej fizjoterapii stała się sprawniejsza i wiele codziennych czynności przychodzi jej łatwiej, co wywołuje uśmiech na jej twarzy.

 

Sylwetki podopiecznych – pacjent z grupy III

Pacjent całkowicie zależny

Pani Anna ma blisko 90 lat i mieszka z rodziną, która pracuje i nie do końca radzi sobie z opieką.

Po udarze, który przeszła rok temu cierpi na niedowład i jest osobą leżącą. Efektem udaru są problemy z przełykaniem, które powodują konieczność okresowego karmienia przy użyciu zgłębnika do żołądka. Pani Anna ma nadciśnienie, chorobę wrzodową i sporą nadwagę. Z powodu braku kontroli zwieraczy konieczna jest stała pielęgnacja higieniczna.

Kontakt z Panią Anną jest utrudniony przez zaburzenia mowy. Na wskutek długotrwałego leżenia, baraku zmian pozycji oraz niedożywienia doszło u Pani Anny do odleżyn w okolicy kości krzyżowej, pięt i potylicy. Pani Anny cierpi z powodu przykurczów spastycznych, które wymagają stałej rehabilitacji przyłóżkowej. Rodzina Pani Anny ma coraz większe trudności w opiece nad nią i jest zaniepokojona jej pogarszającym się stanem zdrowia.

Wsparcie Vintage Care ma na celu profesjonalizację opieki na Panią Anną.

Pani Anna ma zapewnioną fachową opiekę oraz pielęgnację. Zastosowanie żywienia przez sondę żołądkową oraz nawadnianie dożylne poprawiają ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie Pani Anny. Wykonywanie specjalistycznych opatrunków na odleżyny poprawiają stan skóry. Rodzina czuje się spokojniejsza o zdrowie Pani Anny. Wprowadzenie do opieki nad Panią Anną profesjonalistów wzmocniło poczucie bezpieczeństwa w rodzinie.

 

Sylwetki podopiecznych – pacjent z grupy IV

Pacjent całkowicie zależny z demencją / leżący bez kontroli zwieraczy

Pan Władysław lat 76 od kilku lat leczony z powodu demencji starczej na tle choroby Alzheimera. Obecnie choroba jest już w stadium zawansowanym. Pan Władysław ma pełne upośledzeniem funkcji poznawczych, pamięci i zachowania. Występują u niego napady agresji oraz pobudzenia psychoruchowego przechodzącego okresowo w stupor.

Pan Władysław wymaga pełnej opieki. Sam nie jest w stanie wykonać żadnych czynności higienicznych, ubrać się, jeść czy przyjmować leków. Nie kontroluje czynności fizjologicznych: załatwia potrzeby fizjologicznie do pampersa. W okresach pobudzenia psychicznego i agresji Pan Władysław krzyczy głośno. Wykonanie czynności higienicznych jest bardzo trudne: Pan Władysław nie pozwala założyć sobie pampersa, założonego zrywa i załatwia potrzeby do łóżka czy na podłogę. W czasie ataków agresji do opieki czy wykonania najprostszych czynności higienicznych wymagane są dwie osoby. W okresie stuporu Pan Władysław nie je, nie pije pomimo, iż jest karmiony.

Pan Władysław mieszka z córką. Do tej pory był pod jej opieką, ale pogorszenie stanu Ojca zmusiło córkę do zatrudnienia profesjonalnej firmy świadczącej usługi z zakresu opieki domowej. Córka oczekuje, że Ojciec będzie miał zapewnione bezpieczeństwo w czasie, kiedy jej nie ma w domu. Ważna jest dla niej fachowa opieka medyczna. Vintage Care zapewnia bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę Panu Władysławowi, a córce umożliwia normalne funkcjonowanie w pracy.

 

Napisz do nas by zapytać o szczegóły: recepcja@vintagecare.pl lub przejdź na stronę główną: vintagecare.pl

Zapisz

3 Replies to “Sylwetki Podopiecznych wraz z przykładowymi cenami form opieki.”

Komentarze są zamknięte.

%d bloggers like this: